Ponuka skiel

 • číre sklá

  číre sklo Číre sklá sú vhodné pre všetky spracovania a aplikácie. Výrobný proces „float“ zaisťuje dokonale plochý a paralelný povrch. Sú typické svojou vynikajúcou priehľadnosťou, umožňujúcou priestup svetla. Číre sklá sú základom pre sklá s nanášaným povlakom. Sú o hrúbke 2 mm až 19 mm. Používa sa pre výrobu spojeného tabuľového skla, pre dvere, okná pri vchodoch, ochranných stien budov a podobne, všade tam kde sú požiadavky pre priepustnosť svetla a estetického výzoru sklenenej plochy, možno ho ohýbať, kaliť, laminovať.

  Používajú sa na jednoduché zasklenie, izolačné dvojsklo, sklo vrstvené, sklo tvrdené, sklo smaltované, sklo pieskované.

 • ornamentové sklá

  ornamentové sklo Ornamentové sklo je ploché sklo, ktoré je jednostranne vzorované o hrúbke od 4 do 12 mm. Sú to dekoratívne sklá, ktorých vzhľad je vlisovaný do jednej alebo oboch strán číreho skla (bronzové alebo žlté). Tieto sklá ponúkajú viac ako 30 druhov designov, napríklad geometrické, štylizované, figuratívne, klasické alebo exkluzívne. Používa sa na rozdelenie priestorov dekoratívnym spôsobom, na zníženie priehľadnosti, na tvorbu vitráží, na zasklenie okien a dverí, spŕch, bytový nábytok atď. S nežiaducim priehľadom pri zachovaní optimálnej svetelnej priepustnosti, dá sa tiež aplikovať do izolačných skiel.

 • matované sklá

  matované sklo „kombinácia vynikajúceho vzhľadu s ľahkou údržbou“

  Nazývame ich tiež pieskované sklá. Dekoráciu spôsobujú zrnká piesku, ktoré sa upravujú prúdom piesku na povrch skla a spôsobujú matný efekt vzorov nanesených na sklá cez šablónu. Je možné využiť tiež farebné vrstvy na skle.

  Matelux (satinato) – Je to modré saténované sklo s ušľachtilým vzhľadom. Je k dispozícii v hrúbkach 15 mm a a 19 mm. Priesvitný vzhľad je zárukou, že zaujme návrhárov. Je v úplnom súlade so súčasnými trendami, ktoré smerujú k jednoduchosti i čistým formám. Matelux Linea Azzurra má jedinečný azurový odtieň, ktorý je viditeľný hlavne pri opracovaní hrán skla. Výrobok je z kvalitného číreho skla, ktoré je leptaný kyselinou. Výsledkom úpravy je zamatový vzhľad, pohrávajúci sa so svetlom, ktoré zmäkčuje kontúry. Napriek tomu, že na dotyk je toto sklo hladké a jemné, je toto sklo odolné proti škvrnám a poškriabaniu. Bolo vyvinuté napríklad pre kuchyne, kúpeľne, kancelárie alebo ďalšie interiérové aplikácie. Nemožno ho poškodiť pôsobením mastnoty alebo nečistôt. Opracovanou stranou je možné v závislosti na aplikácii použiť aj lícovou aj rubovou stranou.

 • reflexné sklá

  reflexné sklo STOPSOL – je monolitické sklo, s pyrolyticky nanesenou transparentnou vrstvou kovových prvkov. Disponuje mimoriadnymi vlastnosťami svetelnej reflexie. Používa sa na celosklenené fasády, deliace priečky, dvere, zábradlia.

 • zrkadlá

  zrkadlá Základným produktom je zrkadlovina na báze kvalitného plochého skla float. Výroba prebieha na automatickej linke chemickou cestou. Reflexívna vrstva je zo striebra a tým odráža cca 92 % svetla. Táto strieborná vrstva je ošetrená 2 Opracovanie zrkadloviny sa prevádza rezaním, brúsením, fazetovaním a vŕtaním pravidelných i nepravidelných tvarov zrkadiel. Tieto zrkadlá majú využitie v interiéry, výrobu nábytku a dekorácií.

 • lepené sklá
 • farebné sklá

  brondzové sklo

 • grafosklo
 • lakované sklá

  lakované sklá „kombinácia laku s matovaným vzhľadom“

  U lakovaných skiel je typická zvýšená odolnosť proti škvrnám na lakovanej strane, hlavne proti stopám po prstoch.

  Lacomat – je číre „float planibel“ sklo pokryté na jednej strane dvojzložkovým lakom matovaného vzhľadu. Tieto sklá majú vynikajúci pomer kvalita vs. cena. Sú neutrálneho matovaného a priesvitného vzhľadu, čo je zjavnejšie ako u skiel Matelux, ktoré sú matované v kyseline. Sklá majú zvýšenú odolnosť proti škvrnám – lakovaná strana, zvlášť proti odtlačkom prstov. Sklá Lacomat sú odolné proti svetlu i UV lúčom. K týmto sklám sa používajú lepidlá, ktoré sú možné tvrdiť UV žiarením. Tento druh skla je vhodný pre interiéry, poličky, priečky, ozdobné dvere a pre exteriéry len ako izolačné zasklenie – vždy smerom do interiéru budovy.

 • lakované sklá Lacobel

  lacobel „kombinácia jedinečných reflexných farieb s ľahkou údržbou“

  Číre sklo pokryté na jednej strane vysoko kvalitným hladko naneseným lakom. Na rozdiel od tradičných lakovaných tabulí je LACOBEL nesmierne odolný proti poškriabaniu, škvrnám a agresívnym čistiacim prostriedkom, keďže jeho nalakovaná strana je chránená vrstvou skla. LACOBEL ponúka širokú škálu farieb. Používa sa na obklady stien, výplň šatníkových stríň, interiérový nábytok...

  Sklo „float“ je pokryté na jednom povrchu vysoko kvalitným lakom, má nepriehľadný vzhľad s pôsobivým efektom a atraktívnou úpravou, ktorá vydrží. K dispozícii má sklo Lacobel 25 odtieňov. Povrch, ktorý je ľahko čistiť, je výbornou vlastnosťou tohto dekoratívneho skla, čo je veľmi vhodné pre veľké sklenené plochy. Výrazne to snižuje náklady na údržbu, najmä náklady na čistenie od grafity, ktoré sa často vyskytujú napríklad v školách či ubytovniach... Reflexná biela farba Lacobelu fantasticky presvetľuje interiéry budov.

 • drôtené sklá

  drôtené sklo

 • bezpečnostné sklo

  bezpečnostné sklo Je to sklo s atestom O2, viacvrstvové vzniká cez lepenie dvoch alebo viacej tabúľ skla float a špeciálnej ochrannej fólie. Vprípade úderu v sklo a jeho rozbitia , úlomky skla zostanú v tabuli prilepené do fólie. Používa sa je všade tam, kde je väčšie nebezpečenstvo rozbitia skla, výsledkom čohoby mohlo dôjsť k nehode.

 • CONNEX

  connex

ponuka skiel

  Facebook logo