Naším klientom ponúkame širokú škálu skiel

Číre sklá sú vhodné pre všetky spracovania a aplikácie. Výrobný proces „float“ zaisťuje dokonale plochý a paralelný povrch. Sú typické svojou vynikajúcou priehľadnosťou, umožňujúcou priestup svetla. Číre sklá sú základom pre sklá s nanášaným povlakom. Sú o hrúbke 2 mm až 19 mm. Používa sa pre výrobu spojeného tabuľového skla, pre dvere, okná pri vchodoch, ochranných stien budov a podobne, všade tam kde sú požiadavky pre priepustnosť svetla a estetického výzoru sklenenej plochy, možno ho ohýbať, kaliť, laminovať.

Používajú sa na jednoduché zasklenie, izolačné dvojsklo, sklo vrstvené, sklo tvrdené, sklo smaltované, sklo pieskované.

Ponúkame viac možností bezpečnosti.

VSG – lepené sklá
Je to sklo viacvrstvové. Vzniká cez lepenie dvoch alebo viacej tabúľ skla float a špeciálnej ochrannej fólie. V prípade úderu v sklo a jeho rozbitia , úlomky skla zostanú v tabuli prilepené do fólie. Používa sa je všade tam, kde je väčšie nebezpečenstvo rozbitia skla.

ESG alebo TVG – Kalené sklá
Sú to tepelne upravené skla. Sklá sa vyznačujú väčšou pevnosťou, odolnosťou voči rozbitiu a taktiež odolnosťou voči prudkej zmene teplôt

ESG/VSG – Kalené a lepené
Je to kombinácia lepených a kalených skiel.

bezpecnostne sklo

Je to sklo so zaliatou drôtenou železnou sieťou, ktorá zvyšuje jeho mechanickú pevnosť, celistvosť a stabilitu. Zlepšuje aj jeho trieštivosť a požiarnu odolnosť.

drotene skla

Jedná sa o sklo s grafickou potlačou, ktoré môže byť aj kalené.

Izolačné dvojsklá sú tvorené dvomi tabuľami plochého skla, ktorých vzdialenosť je vymedzovaná distančným rámčekom. Distančný rámček je naplnený vysušovacím prostriedkom, ktorý zabraňuje kondenzácii vodných pár v priestore medzi sklami. Celoobvodové spojenie skla s rámčekom je prevedené trvale plastickým tmelom (tzv. butylom), ktorý pôsobí ako bariéra proti úniku inertného plynu a proti prenikaniu vlhkosti do priestoru medzi sklami. Vonkajší okraj je utesnený trvale pružným tmelom, ktorý zabezpečuje pevnosť a odolnosť proti mechanickému namáhaniu.

Izolačné schopnosti – zlepšenie izolačných schopností sa dosahuje rozdelením priestoru medzi sklami (sklom, fóliou) na dve komory, pridaním pokovovania do systému a plnením internými plynmi (Argón, Kryptón).

IZOLAČNÉ DVOJSKLÁ, TROJSKLÁ (I S PRESAHOM):
1. sklo – všetky typy plochého skla Float + špeciálne sklá
2. distančný rámček – používané hrúbky 6 – 16 mm – používané druhy: plast, hliník, nerez
3. molekulové sito – vysušovací prostriedok na báze zeolitov
4. butyl – prvý stupeň utesnenia dvojskla nanášaný za tepla
5. polyuretánový alebo polysulfidový dvojzložkový tmel – druhý stupeň utesnenia izolačných skiel vulkanizujúcí na vzduchu
6. medzipriestor, vyplnený vzduchom alebo plynom (argón alebo kryptón či iná zmes plynov podľa požiadaviek na vlastnosti dvojskla)

Kovové mriežky rôznych rozmerov a druhov slúžia ako estetický doplnok izolačného dvojskla alebo trojskla. Mriežky nespĺňajú žiadny bezpečnostný charakter izolačného dvojskla a trojskla.

 1. Mriežka BAVIERA
  Rozmer (V x Š): 8 x 6 mm
  Prevedenie: zlatá / biela / Antic („starozlatá“) / olovená / čierna / bronzová
 2. Mriežka ELISABETH („rezacia“)
  Rozmer (V x Š): 8 x 18 mm, 8 x 25 mm
  Prevedenie: biela / hnedá RAL 8014 / drevený dekór „svetlý  buk“ / drevený dekór „čerešňa“ / drevený dekór „gaštan“
 3. Mriežka ADRIA („frézovacia“)
  Rozmer (V x Š): 8 x 18 mm, 8 x 25 mm
  Prevedenie: biela / hnedá RAL 8014 / zlatá / bielo-hnedá RAL 8014 / drevené dekóre s fóliami Renolit ako na PVC okenných profiloch
 4. Mriežka VENEZIA („frézovacia“)
  Rozmer (V x Š): 8 x 18 mm, 10 x 18 mm, 8 x 26 mm, 10 x 26 mm, 8 x 45 mm, 10 x 45 mm
  Prevedenie: biela / drevené dekóre s fóliami Renolit ako na PVC okenných profiloch

Tepelne odolné sklá, ktoré znášajú teplotu až do 800 stupňov.

„kombinácia laku s matovaným vzhľadom“

U lakovaných skiel je typická zvýšená odolnosť proti škvrnám na lakovanej strane, hlavne proti stopám po prstoch.

Lacomat – je číre „float planibel“ sklo pokryté na jednej strane dvojzložkovým lakom matovaného vzhľadu. Tieto sklá majú vynikajúci pomer kvalita vs. cena. Sú neutrálneho matovaného a priesvitného vzhľadu, čo je zjavnejšie ako u skiel Matelux, ktoré sú matované v kyseline. Sklá majú zvýšenú odolnosť proti škvrnám – lakovaná strana, zvlášť proti odtlačkom prstov. Sklá Lacomat sú odolné proti svetlu i UV lúčom. K týmto sklám sa používajú lepidlá, ktoré sú možné tvrdiť UV žiarením. Tento druh skla je vhodný pre interiéry, poličky, priečky, ozdobné dvere a pre exteriéry len ako izolačné zasklenie – vždy smerom do interiéru budovy.

lakovene skla

„kombinácia jedinečných reflexných farieb s ľahkou údržbou“

Číre sklo pokryté na jednej strane vysoko kvalitným hladko naneseným lakom. Na rozdiel od tradičných lakovaných tabulí je LACOBEL nesmierne odolný proti poškriabaniu, škvrnám a agresívnym čistiacim prostriedkom, keďže jeho nalakovaná strana je chránená vrstvou skla. LACOBEL ponúka širokú škálu farieb. Používa sa na obklady stien, výplň šatníkových stríň, interiérový nábytok…

Sklo „float“ je pokryté na jednom povrchu vysoko kvalitným lakom, má nepriehľadný vzhľad s pôsobivým efektom a atraktívnou úpravou, ktorá vydrží. K dispozícii má sklo Lacobel 25 odtieňov. Povrch, ktorý je ľahko čistiť, je výbornou vlastnosťou tohto dekoratívneho skla, čo je veľmi vhodné pre veľké sklenené plochy. Výrazne to snižuje náklady na údržbu, najmä náklady na čistenie od grafity, ktoré sa často vyskytujú napríklad v školách či ubytovniach… Reflexná biela farba Lacobelu fantasticky presvetľuje interiéry budov.

lacobel

„kombinácia vynikajúceho vzhľadu s ľahkou údržbou“

Nazývame ich tiež pieskované sklá. Dekoráciu spôsobujú zrnká piesku, ktoré sa upravujú prúdom piesku na povrch skla a spôsobujú matný efekt vzorov nanesených na sklá cez šablónu. Je možné využiť tiež farebné vrstvy na skle.

Matelux (satinato) – Je to modré saténované sklo s ušľachtilým vzhľadom. Je k dispozícii v hrúbkach 15 mm a a 19 mm. Priesvitný vzhľad je zárukou, že zaujme návrhárov. Je v úplnom súlade so súčasnými trendami, ktoré smerujú k jednoduchosti i čistým formám. Matelux Linea Azzurra má jedinečný azurový odtieň, ktorý je viditeľný hlavne pri opracovaní hrán skla. Výrobok je z kvalitného číreho skla, ktoré je leptaný kyselinou. Výsledkom úpravy je zamatový vzhľad, pohrávajúci sa so svetlom, ktoré zmäkčuje kontúry. Napriek tomu, že na dotyk je toto sklo hladké a jemné, je toto sklo odolné proti škvrnám a poškriabaniu. Bolo vyvinuté napríklad pre kuchyne, kúpeľne, kancelárie alebo ďalšie interiérové aplikácie. Nemožno ho poškodiť pôsobením mastnoty alebo nečistôt. Opracovanou stranou je možné v závislosti na aplikácii použiť aj lícovou aj rubovou stranou.

Matove skla

Ornamentové sklo je ploché sklo, ktoré je jednostranne vzorované o hrúbke od 4 do 12 mm. Sú to dekoratívne sklá, ktorých vzhľad je vlisovaný do jednej alebo oboch strán číreho skla (bronzové alebo žlté). Tieto sklá ponúkajú viac ako 30 druhov designov, napríklad geometrické, štylizované, figuratívne, klasické alebo exkluzívne. Používa sa na rozdelenie priestorov dekoratívnym spôsobom, na zníženie priehľadnosti, na tvorbu vitráží, na zasklenie okien a dverí, spŕch, bytový nábytok atď. S nežiaducim priehľadom pri zachovaní optimálnej svetelnej priepustnosti, dá sa tiež aplikovať do izolačných skiel.

Pri tomto procese je sklo vystavené pôsobeniu prúdu drobných častíc kremičitého piesku, tým dochádza k opracovaniu plochy skla do podoby mliečneho vzhľadu. Sklo pieskujeme celoplošne, ale aj podľa šablón, ktoré si zákazník donesie, pričom je možné vypieskovať takmer akýkoľvek vzor. Pieskujeme všetky druhy skiel a zrkadiel. Pieskovanie možno využiť pre zdobenie skiel do dverí, tabuľového skla ako aj stolných dosiek, váz. Vykonávame na nich rôzne vzorky. tabule do dvier, tabuľové sklo ako aj stolné dosky, vázy vykonávajúc na nich rôzne vzorky.

STOPSOL – je monolitické sklo, s pyrolyticky nanesenou transparentnou vrstvou kovových prvkov. Disponuje mimoriadnymi vlastnosťami svetelnej reflexie. Používa sa na celo-sklenené fasády, deliace priečky, dvere, zábradlia.

Suncool – ochrana pred prehrievaním

Reflexne skla

Základným produktom je zrkadlovina na báze kvalitného plochého skla float. Výroba prebieha na automatickej linke chemickou cestou. Reflexívna vrstva je zo striebra a tým odráža cca 92 % svetla. Táto strieborná vrstva je ošetrená 2 Opracovanie zrkadloviny sa prevádza rezaním, brúsením, fazetovaním a vŕtaním pravidelných i nepravidelných tvarov zrkadiel. Tieto zrkadlá majú využitie v interiéry, výrobu nábytku a dekorácií.

 • Číre
 • Bronzové
 • Šedé
 • Čierne
 • Polopriepustné
 • Antika Morena
Zrkadla